KitchenAid - robot

O robotovi KitchenAid jsem přemýšlela už hrozně dlouho, je to kvalitní kousek a navíc skvěle vypadá. Tomu ale odpovídá i vyšší cena, takže zvlášť poslední rok, kdy řeším nové bydlení šlo tohle trochu stranou. Teď je ale už skoro měsíc součástí kuchyně a je to s ním přesně tak super, jak jsem si představovala. A teď před vánočním pečením za něj budu ještě dvojnásob ráda. Podle všeho je to taky robot, co vydrží po generace, což je asi víc než kompenzace ceny. Dva dřívější roboty už se mnou nevydržely.

Ufff, 28 barev robota?!

Robůtka jsem dostala v AP servisu. Přestože KitchenAid roboty jsou prakticky jen čtyři, výběr byl pořádně těžký, protože ten můj má 28 barevných variant. Na webu jsem si předvybrala modrý, dva červené a žlutý, ale nebyla jsem si jistá odstíny červené, tak jsem to šla raději okouknout přímo do showroomu v Praze ve Vršovicích. Tím se ale nic moc nezjednodušilo. Zřejmě v tom takhle nejsem sama, protože z mojí neschopnosti vybrat si barvu dřív než za 20 minut si tam vůbec nikdo nic nedělal a trpělivě mi vyskládávali roboty vedle sebe, abych si je mohla porovnat. Samozřejmě se můj předvýběř čtyř barev minimálně zdvojnásobil. Hodně mě okouzlila růžová, které jsem si na webu ani nevšimla, ale má takový dokonalý cukrářský odstín (ve skutečnosti o hodně hezčí než na fotce). Nakonec jsem ji tam ale nechala, protože přecijen vypadá taky dost holčičí. A chtěla jsem do kuchyně něco pořádně barevného. Takže nakonec je to žlutá paprika (KitchenAid 5KSM150PSEYP). Tu prý moc lidí nekupuje, taky dobře.

KitchenAid - šlehání

Kam s ním?

Je to pořádný kus robota, je celokovový a váží skoro 12 kilo, takže jsem i dlouho přemýšlela, kam ho dát, aby s ním šlo snadno manipulovat. Tím, že jsem zařizovala novou kuchyň jsem se na něj tak trochu připravila. Nechala jsem na konci linky udělat skříňku s bočními dvířky, pod kterou kuchyňská deska zajíždí. Stačí zvednout dvířka a mám robot přístupný. To se nakonec ukázalo jako zbytečná chyba. Dvířka mi trochu překáží, robota stejně musím vysunout a hlavně — je tak hezký, že prostě nesmí být schovaný!

KitchenAid - skříňka

Jak se mi s ním pracuje?

Trochu jsem se bála výklopné hlavy, ale jde to zlehka, stačí povolit páčku a hlava se zvedne. Solidním IQ testem pro mě ale bylo nasazení a vyjmutí metly. Selhala jsem a musela jsem si to najít v manuálu. Má 10 rychlostí, což je víc než dost, takže ho v klidu nechám pracovat v takovém tempu, jak potřebuju.

KitchenAid - metla

Ještě pro něj nemám vymyšlené stálé náhradní místo (v té skříňce asi fakt neskončí), takže ho občas poponáším, je těžký, ale dá se to.

Proč ho mám tak ráda?

Musím říct, že jsem nebyla dřív s roboty nějak zásadně nespokojená. Přišly mi jako dobří pomocníci, nezvládli sice úplně všechno a úplně dokonale, ale přišlo mi to tak normální. Od KitchenAid jsem čekala viditelný rozdíl, ale samotnou mě překvapilo, jak moc jiná liga to je. Co se mi líbí?

KitchenAid - našlehaný sníh
  • Má super vyšší mísu, vejde se toho tam spousta a hned to nestříká ven. Navíc k míse je i víko právě proti rozstříkání.
  • Jak je těžký, tak je hodně stabilní. Kam ho postavím, tam stojí. Neposkakuje, ani se nehne. Ani při hnětení hodně hutného těsta.
  • I metly jsou pořádný kus kovu. Dřív jsem mívala pocit, že dřív udolá těsto metly, než naopak.
  • Je relativně tichý.
  • Moc dobře se mi čistí, je celý hladký, žádné záhyby, hrany, nic, kde by se cokoliv drželo.
  • Ušlehá šlehačku i jen na dvě bombardina. S malým množstvím měl můj předchozí celkem problém. Tady jde metla až na dno mísy a ta je vprostředku i trochu vyboulená, což je asi pro tenhle případ ideální tvar. Je tak dobrý i na malé pečení.
  • Je super výkonný, pracuje rychle i v nižších rychlostech. Všechno zpracovává s lehkostí, dřív jsem měla pocit, že na robot je třeba při těžších úkolech dohlížet, KitchenAid nechám, ať si pracuje sám, jak umí.
  • Má univerzální port pro další KitchenAid příslušenství, o které jde snadno (a už i celkem levně) rozšířit. Mám zatím jen standardní výbavu na šlehání a hnětení, ale už koukám po struhadle a odšťavňovači a přemýšlím, jestli potřebuju nebo nepotřebuju tvarovač těstovin a mlýnek na maso.
  • Je tak krásný! :-) Dokonce na něj existuje i speciální obleček, ten teda nevím, proč bych používala, ale je to roztomilý.

Máte taky robůtka KitchenAid? Podělte se o zkušenosti? Nejvíc mě zajímá to příslušenství, s jakým jste spokojeni?

Kategorie: Nezařazené

Zanechte komentář