Italské potraviny – tipy na prodejny

Nevíte, kde sehnat arborio rýži na risotto, pancettu na špagety carbonara nebo třeba na sjezdovkách oblíbené bombardino? V následujících prodejnách italských potravin můžete koupit vína, sýry, šunky, salámy, sušené i čerstvé těstoviny, pesta, mouky, olivové oleje, koření a spoustu dalších surovin a dobrot.

Wine food market

  • Wine Food Market
  • Strakonická 1, Praha 5 – Smíchov
  • Květnové náměstí 34, Průhonice
  • Národní obrany 29, Praha 6 – Dejvice
  • Ovocný trh 12, Praha 1

Wine Food Market má v Praze několik prodejen, největší je na Smíchově, kde je i pekárna, trh s čerstvým ovocem, zeleninou a bylinkami a větší restaurace. K sehnání jsou tu i gastronomické potřeby, koupíte tu válečky i strojek na těstoviny. Za zmínku stojí skvělá bůvolí mozzarella, ricotta, dvouletý parmezán a polosušená rajčata. Dostanete tu i carpaccio (komplet připravené i samotné plátky). Mají tu také moc dobrou zmrzlinu v 600g baleních.

Na Smíchově zaparkujete i přímo u prodejny (vjezd na dvůr je z obou stran, ze Strakonické i z ulice U Královské louky). Nakupujete-li často, řekněte si o zákaznickou kartu klubu WFM. Nakupovat můžete i přímo na webu v eshopu. Běžně sem chodí nakupovat italové.

La Bottega di Finestra

Prodejna je poměrně maličká, všechny základní potraviny tu ale jsou, včetně čerstvé zeleniny a na místě pečeného chleba. Chleba tady je sice celkem drahý, ale hrozně dobrý a vydrží měkký tak čtyři dny. Jsou tu i celé kýty sušené šunky. Restaurace je skvělá, denně má obměněné menu. Kromě toho je tu nabídka salátů atp. na váhu, skvělá je třeba burrata. Samozřejmostí je spousta maličkých dezertíků, včetně makronek.

Jediná negativní věc je, že je to tu poměrně dost drahé. Italové jsou tu pořád, potkala jsem tu třeba i Emanuela Ridiho.

Tutto bene

  • Tutto bene, Tusarova 39, Praha 7 – Holešovice